Orphan 1-Rozhodnutí

30. října 2010 v 12:46 | Issie-only one original ! |  Orphan-Komix
Úvodka
Snad se zalíbí :) 1.díl ;)

1
Ráno. To odporné a Auprah nenáviděné ráno, kdy musí opustit své království a jít na raní aktivitu. Auprah vždy nenáviděla rána, jelikož jí čekala povinná rozcvička a nebo jiný sport. Jejich vychovatelka,bývala Miss Barcle Hill, vždy stávala na lodičkách zabořená v hlíně a usilovně pískala na výrazně oranžovou píšťalku. Kolikrát uvažovala Auprah o tom, že něčím onu otravnou píšťalku natře, ať se přilepí k "pusínce" té děsivé ženské.Pusínka. Tak s oblibou říkala slečna Bartletová své puse. Tento výraz Auprah vysloveně štval. Kdykoli jej slyšela, myslela si že padne do mdlob.
2
Auprah se těžce posadila na postel.Její pohled směřoval  na odpočívárnu spolubydlící. Sladká zlatovlasá holčička jménem Jill August se vždycky smála. I když měla důvod brečet, pociťovat beznaděj, bát se , stále byl na jejím obličeji ten čarokrásný úsměv. ,,No to je dost. Už jsem se bála že budeš spát až do zítřka. Neboj, raní aktivita už je za tebou." Řekla mile Jill. Auprah se podiveně ušklíbla a přecedila skrz zuby:,,A co ty tu děláš ? Neříkej že tě tu nechala protože ti bylo blbě.",,A výš že jo ? Ráno mě bolelo břicho, tak jsem tu a čekám na tebe." Odpověděla povzneseně Jill. ,,To ti tak žeru. Tak mluv, proč jsi se vymluvila na tu "bolest břicha" ?" Jill se rozpačitě začervenala. ,,Po mém rozchodu se Andym to semnou není k vydržení. Teď už o mě nikdo nestojí." Rozchod, pomyslela si Auprah. Vždyť se to ani jako chozením nazývat nedalo ! Co to bylo? Sem tam pusa, když byla na obzoru jeho "bejvalka" ? Tak tomu se dnes říká chození ?
3
Jill seskočila z postele, Auprah ji následovala.
4
,,Fracku." Řekl zlostně Auprah. Jill se na ni vykuleně podívala.,,Ty si myslíš že pusa sem, pusa tam je chození ? K dotyčnému musíš cítit lásku a né jen se sním vzájemně ošahávat !" Jill se naštvaně ušklíbla a prskla:,, Ty máš co říkat ! Nikdy jsi kluka neměla, nemáš žádný zkušenosti, tak co mě tadyk poučuješ ?" ,,Hele škvrně, nedráždi kobru holou nohou, ona jednou hryzne a to si piš že parádně. Jdu se umýt, tak po cestě řekni "Miss" ať se nestrachuje, že už letím."
6
Auprah pohodila své věci na zem a začala se sprchovat. Nejprve teplá voda na umytí, potom studená na otužení a zpevnění těla. Tenhle cyklus se opakoval stále do kola a do kola. Už od doby, co bydlela s rodiči, měla nejpevnější a nejženštější tělo ze třídy. Ne tlusté. Kypré a ženské. Taková byla kdysi Auprah.
7
Když se dokoupala, osušila se ručníkem a šla k zrcadlu. Mentolovou pastu si namáčkla na kartáček a krouživým pohybem si čistila spodní i dolní řadu zubů. Důkladně si vypláchla ústa a obličej. Stačilo jen přelepit náplast a Auprah byla hotová. Šla tedy ven za ostatními.
8
Auprah byla vždy tak trochu podivínka. S nikým krom Jill se nebavila. Tedy dokud nemusela. Venku se vždy zavěsila na průlizku a koukala na ostatní děti jak se baví. Hlavní důvodem jejího "nebavení" bylo to, že všichni v děcáku měli 12 a méně. Jediné Jill táhlo na 13. Auprah každičký den měla na programu to samé. Zmeškat rozcvičku, zmizet z dosahu ostatních,zabarikádovat se v pokoji, jít na večeři a jít spát. Nezajímala se o to ,že se sní chce někdo bavit. Vždy byla jak fyzicky tak i duševně mimo.
9
,,Ale, aleeee. Takže slečinka Auprah se nám dostavila." Řekla opovržlivě slečna Bartletová. Auprah jen zděšeně ucukla hlavou.,,Koukala jsem se do foťáku a co nevidím. Ty, jak pózuješ neznámmému fotografovi." Pokračovala neodbitně slečna. ,,Ty si asi se mnou nepokecáš. No nic, budu mluvit já. Mám zámého, kterému jsem fotky ukázala. Jeho názor na ně byl pozitivní. Možná i něco víc. Zajímá tě co mi řekl ?" Auprah si znuděně udělala bublinu ze slin a pokrčila rameny.,,Dobře, říkal že kdybychom ti sundali tu náplast, že bychom mohli začít s tvou kariérou modelky. Možná známější než jsem já." Oznámila radostně slečna.
10
Auprah se znuděně narovnala a otráveně řekla:,, Být slavnější než ty ?" Tykala lhostejně slečně.,,A ty si myslíš že po tom toužím ?!" Řekla opovržlivě. ,,Auprah, myslím že by tě to zajímat mělo. Tahle možnost by tě mohla dostat z děcáku." Řekla vážným hlasem slečna Bartletová. Dívka se zahleděla do země. Jistě že byla ráda za tu nabídku. Takovéhle věci se neodmítají. Tolik toužila po tom, aby se mohla dostat pryč z toho vězení. Jenže její hrdost jí nedovolovala nadšeně skočit po nabídce. Nemohla se takhle strapnit před ženou, kterou měla "na háku". ,,Auprah, na své rozhodnutí máš čas do večera. Pak už je téměř jisté, že jsi svou šanci projela." Řekla tiše slečna. Auprah měla na krajíčku. Věděla, že taková možnost se jí naskytne jen jednou, ale také věděla, že opustí Jill. ,,Tvou odpověď očekávám ještě dnes. Čas máš do půlnoci. Po tvé odpovědi zavolám svému přiteli."
11
,,Slečno já mám hlad." Ozvalo se za Bartletouvou nejmladší dítě v děcáku. ,,Jéminkote, už je 12 !" Vykřikla zděšeně slečna. ,,Haloooo, děti, je čas oběda ! Šupem do koupelny a ke stolu !!" Volala na hladové strávníky. ,, Ty tu klidně ještě zůstaň a porovnej si to v hlavě, čekám na tvou odpověď." Řekla slečna směrem k Auprah a vedla děti dovnitř.
12
Auprah lomila ruce do kříže. Co teď ? Co jí mám říct ? Modelkou bych se klidně stala, jenže jak to příjme Jill ? Jistě, má spousty kamarádů, jenže já jsem jí nejbližší. Do půlnoci jí mám dát pevné rozhodnutí. Musím si to řádně promyslet.

Pokračování příště
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Darkness Darkness | Web | 30. října 2010 v 15:15 | Reagovat

Tak to je jedním slovem SKVĚLÝ!!! :D Když jsem rozklikávala článek říkala jsem si, to bude zase depresivní, jako všechny komixy o dětech v děcáku, někdo bude Auprah šikanovat apod., ale když jsem se dala do čtení byla jsem příjemně překvapená :D Prostě krása!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama